PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150561}

W krzywym zwierciadle: Filmowe szaleństwo

National Lampoon's Movie Madness
4,9 128
ocen
4,9 10 1 128
W krzywym zwierciadle: Filmowe szaleństwo
powrót do forum filmu W krzywym zwierciadle: Filmowe szaleństwo

Trzy skrajnie absurdalne nowelki filmowe. W pierwszej mąż i ojciec decyduje się "dorosnąć", co w dosłownym przełożeniu oznacza rzucenie się w wir coraz to bardziej idiotycznych zajęć, w założeniu mających zagwarantować życiowe spełnienie i samorealizację. W kolejnej zbrukana przez producenta masła (sic!) młoda dziewczyna poprzysięga zemstę i zaczyna zagłębiać się w tajniki... produkcji margaryny. W ostatnim epizodzie żółtodziób z policji ugania się za seryjnym mordercą zostawiającym na miejscach zbrodni kserokopie swojego dowodu.
"Movie madness" posiada słabsze momenty, ale całościowo jest to rzecz naprawdę przyjemna i budząca rozbawienie. W kilku fragmentach twórcy wspinają się wręcz na wyżyny absurdalno-surrealistycznego poczucia humoru (moje prywatne ulubione gagi to ten z sierocińcem dla roślin i sceny z udziałem ćpuna na głodzie). Żadne wielkie arcydzieło, ale jeśli ktoś lubi typ humoru prezentowany chociażby w filmach tria ZAZ, to z pewnością wspólny projekt Jagloma i Giraldiego też przypadnie mu do gustu. Jakby nie było, w porównaniu z dzisiejszymi komediami jest to szczyt dobrego smaku.

Caligula

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy w tej komedii był motyw z bohaterką (być może jest to drugi epizod tego filmu), która poznaje różnych mężczyzn i każdy wręcza jej różnego rodzaju naszyjniki i - jeśli mnie pamięć nie myli - każdy z tych naszyjników jest coraz cięższy.

ocenił(a) film na 7
wojteczek

Owszem, to ten film i epizod drugi.

Caligula

Dzięki wielkie, Caligula!

ocenił(a) film na 4
wojteczek

Śmieszny mi się podobał skecz o tym Policjancie młodym jak mówił do Mordercy Będę cię odwiedzał w więzieniu i podlewał twoje kwiatki w domu.:)

ocenił(a) film na 7
Caligula

Dzięki za opis filmu w komentarzu, właśnie dzięki niemu obejrzałem ten film (samo określenie National Lampoon's nie gwarantuje zawsze wysokiej jakości).
Absurdalny humor, dobrze się ogląda, a mi osobiście najbardziej przypadła do gustu pierwsza nowelka, którą odbieram jako satyrę na modę na "szukanie siebie" lub szerzej różne wariacje współczesnego (heh, 1982 uważam za współczesność :)) społeczeństwa.

kawakao6

Eee 1982 też mam wrażenie jakby to było wczoraj. :-))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones